Jak drukować?
Co to jest Zeccer?

Zeccer to usługa, za pomocą której wydrukujesz swoje pliki na drukarkach dostępnych w wielu punktach miasta. Sprawdź, gdzie możesz znaleźć nasze urządzenia. Rozwijamy również sieć urządzeń wielofunkcyjnych, które oprócz wydruku umożliwiają skanowanie oraz kopiowanie.

Jak działa Zeccer?

Aby korzystać z Zeccera, musisz być posiadaczem smartfona z systemem operacyjnym Android lub iOS i dostępem do Internetu. Ładujesz pliki do wydruku przez stronę zeccer.pl lub aplikację mobilną. Po załadowaniu plików, aplikacja znajdzie najbliższą drukarkę. Podejdź do niej ze swoim telefonem i naciśnij "Drukuj" w aplikacji.

Jak skorzystać z drukowania z Zeccerem?

Wystarczy kilka prostych kroków i możesz w pełni cieszyć się naszą usługą:

 • Krok 1: Pobierz darmową aplikację ze Sklepu Google Play, App Store.
 • Krok 2: Zaloguj się do aplikacji przez Facebooka lub poprzez adres e-mail.
 • Krok 3: Dodaj pliki przez stronę internetową lub aplikację.
 • Krok 4: Wybierz drukarkę, zbliż się do niej i naciśnij "Drukuj" w aplikacji.
 • Krok 5: Ciesz się drukowaniem!
Jak skorzystać z urządzenia wielofunkcyjnego Zeccera?

W wybranych lokalizacjach znajdują się urządzenia wielofunkcyjne. Urządzenie obsługuje się za pomocą ekranu dotykowego.

Aby się zalogować wystarczy podać numer telefonu oraz PIN, który można ustawić w aplikacji mobilnej lub na zeccer.pl/moje-konto.

Po zalogowaniu mamy możliwości wydrukowania dodanych wcześniej plików, a także skanowania dokumentów na pamięć zewnętrzną (np. pendrive) oraz wykonywania kopii. Urządzenia wyposażone są w automatyczne podajniki (ADF), które ułatwiają pracę z dużą liczbą stron.

Ile kosztuje korzystanie z Zeccera?

Cena strony w formacie A4 czarno-białej w Zeccerze zaczyna się od 13 groszy brutto, a kolorowej od 78 groszy brutto. Skan strony A4 kosztuje od 13 groszy brutto bez względu czy jest kolorowy czy czarno-biały. Aktualne ceny i promocje znajdziesz w zakładce kup pakiet. Strony kupuje się w pakietach, a płacisz za wszystko przelewem, kartą, Blikiem lub SMS-em.

Czy dostanę fakturę VAT za zakup pakietu?

W zakładce płatności możesz podać dane firmy, na którą ma być wystawiona faktura VAT. Pierwszego dnia każdego miesiąca wystawiamy zbiorczą fakturę za wszystkie zakupione pakiety w poprzednim miesiącu. Jest ona do pobrania w tej samej zakładce oraz wysyłana na adres e-mail, na który zarejestrowane jest konto.

Czy mogę drukować za darmo?

Po zarejestrowaniu masz możliwość zdobycia darmowych stron poprzez wykonywanie akcji specjalnych u naszych partnerów.

Gdzie mogę sprawdzić ile mam stron do wykorzystania?

Liczbę dostępnych stron możesz sprawdzić poprzez zalogowanie się do swojego konta na stronie zeccer.pl lub uruchomienie aplikacji na telefonie w zakładce "Użytkownik".

Jakie pliki mogę drukować w Zeccerze?

Zeccer obsługuje wszystkie najpopularniejsze formaty dokumentów: .doc, .docx, .jpg, .png, .pdf, .txt, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .png, .odt, .odp, .ods, .rtf. Pliki nie mogą być większe niż 50MB. Aby mieć pewność jakości wydruku staraj się używać plików .pdf.

Jak mogę załadować pliki?

Są dwie drogi załadowania plików

 1. Wejdź na stronę zeccer.pl i zaloguj się na swoje konto. Następnie przeciągnij jeden lub więcej plików i upuść je na wyznaczonym obszarze.
 2. Uruchom aplikację na swoim telefonie i wejdź w zakładkę “Zlecenie”. Następnie wybierz pliki ze swojego telefonu i zleć wydruk.
Czy mam limit przesyłanych plików?

Nie ma ograniczeń, co do liczby przesyłanych plików. Ogranicza Cię tylko liczba stron, którymi dysponujesz. Jeśli Ci ich zabraknie, możesz kupić lub zdobyć nowe.

Kto ma dostęp do moich plików?

Wgrywane przez Ciebie pliki są prywatne, bezpieczne i tylko Ty je widzisz.

Gdzie i kiedy mogę drukować z Zeccerem?

Drukarki rozmieszczone są w największych miastach w Polsce. Godziny, w jakich możesz drukować, zależne są od godzin otwarcia poszczególnych budynków. W akademikach nasze urządzenia dostępne są 24 godziny na dobę.

Jak długo pliki czekają na wydruk?

Masz możliwość wydrukowania swoich plików przez 72 godziny od momentu załadowania. Jeśli ten czas minął, dodaj pliki ponownie.

Jakie ustawienia wydruku są dostępne?

W Zeccerze dostępne są następujące ustawienia wydruku:

 • wydruk jednostronny lub dwustronny,
 • wydruk wielu stron na arkusz,
 • wydruk w orientacji pionowej lub poziomej,
 • wydruk kolorowy lub czarno-biały.

Pamiętaj, że stosujemy przelicznik w druku kolorowym. Jedna strona kolorowa to 3 czarno-białe.